SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Värmeplatta 6878643
nr 687 8643
Värmeplatta
Mappin & Webb, längd: 37, tidigt 1900-tal, nysilver
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 21 mars 2011
kl 17:53:51
300 kr
850 kr
400 kr
500 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.700 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.